Новини кафедри

          

Ніч науки в ПУЕТ! Що може буде цікавіше? Кафедра ділової іноземної мови долучилась до цього заходу з локацією “Магія кіно: подорож до Голівуду”.

У програмі були мовні ігри, змагання та вікторини. А наприкінці учасники мали можливість перевірити свої знання про фільми, акторів та режисерів зігравши у Kahoot! Учні проявили ентузіазм та завзятість.

Команда кафедри вдячна кожному за участь та подарований чудовий настрій!

До наступних зустрічей в стінах нашого гостинного університету!

          

Вивчення іноземних мов є необхідним для культурного та академічного розвитку людини, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, покращення міжнародних стосунків та розширення можливостей для подорожей та спілкування з іноземцями.

2 листопада викладачі кафедри ділової іноземної мови зустрілися зі студентами закладів фахової передвищої освіти.

Учасники заходу дізнались про особливість викладання іноземної мови в Полтавському університеті економіки і торгівлі, а саме – навчання за рівнями А1, А2, В1, В2. Студенти розпочинають навчання з нормативної дисципліни "Іноземна мова" на 1 курсі, а потім мають можливість продовжити вивчення, обираючи дисципліни за вибором на другому, третьому та четвертому курсах. Студентів також чекають різні позааудиторні заходи: загаьноуніверситетський мовний фестиваль, мовні марафони, засідання Speaking Club.

Викладачі кафедри ділової іноземної мови також провели вікторину "Кращий знавець англомовних країн".

          

Підводимо підсумки конкурсу «На краще есе», в рамках фестивалю «Linguafest2023». В конкурсі брали участь студенти різних курсів та учні ліцею №17 «Інтелект» (м. Полтава) які мали на вибір чотири цікаві теми.

Ми раді відзначити найкращих:

ПУЕТ

  1. Клименко Анна (ЕМС б -11)
  2. Новожилова Поліна (Т б – 21)

Ліцей «Інтелект»

1 місце

2 місце

3 місце

Ми хочемо відзначити всіх учасників за їхні зусилля та творчість. Бажаємо вам подальших творчих досягнень та натхнення.

Можливо цей конкурс стане першим кроком на вашому шляху до успіху у літературній сфері.

Вітаємо найкращих і бажаємо подальших успіхів!

          

Закінчився конкурс на кращій переклад прозового та поетичного творів в рамках щорічного мовного фестивалю Linguafest2023!

Спасибі всім учасникам конкурсу за ваші таланти та зусилля! Ваші переклади були джерелом інсайтів і розуміння, що об'єднує нас у багатомовному світі.

Сьогодні ми раді визнати найкращих серед найкращих. Кращім у номінації "Переклад прозового твору" став переклад Правденко Ростислава (студент ФБСС б-21), а в номінації "Переклад поетичного твору" - найкращою визначено Лугіну Валентину (студентку Т б-21). Вітаємо вас з цим досягненням та сподіваємося, що ваші навички перекладу і далі розвиватимуться.

Дякуємо всім учасникам за участь у конкурсі. Ваші зусилля були вражаючими, і ми надзвичайно цінуємо вашу участь.

Бажаємо вам всім натхнення та подальших досягнень у світі перекладу!

          

Сьогодні 20.10.23 підводимо підсумки конкурсу на визначення "Кращого знавця граматики англійської мови», якій викладачки кафедри ділової іноземної мови проводили протягом цього тижня в рамках мовного фестивалю Linguafest2023. В конкурсі брали участь більше ніж 200 студентів різних курсів та спеціальностей, які виконували граматичні тести за рівнями.

Ми раді відзначити найкращих:

Рівень А1

1. Клименко Анна (ЕМС б -11) – 55/56
2. Ряднина Вікторія (М б – 11) -53/56
3. Мхеян Діана (ГРС б – 11) – 52/56;
   Тулюпа Анастасія (ГРС – 12) – 52/56;
   Мотренко Валерія(ГРС – 12) – 52/56;

Рівень А2

1. Ігнатенко Єва (М б – 11) – 39/39
   Іванова Валерія (ГРСб – 12) – 39/39
2. Чубенко Дар’я (ГРСб – 12) – 38/39
3. Устименко Сніжана (ГРСб – 11) – 36/39

Рівень В1

1. Іванюк Альона (ФІЛ б -11) – 52/54
   Нищенко Аліна (МЕВ МБ б – 11) 52/54
   Кас’ян Владислав (МЕВ МБ б – 11) 52/54
2. Тодоров Михайло (М б – 11) 50/54
3. Калина Альбіна (МЕВ МБ б – 11) 49/54
   Васильєва Дарія (МЕВ МБ б – 11) 49/54

Рівень В2

1. Лапкун Михайло (ПТЛ б – 41) 30/39
   Павленко Вікторія (ФІЛ б – 41) 30/39
2. Романюха Дар’я (МЕВ МБ б – 41) 29/39
   Поплюйко Діана (МЕВ МБ б – 41) 29/39
3. Купрієнко Евгенія (МЕВ МБ б – 41) 28/39

Вітаємо найкращих знавців граматики англійської мови і бажаємо подальших успіхів!

          

Традиційно в рамках Linguafest- 2023 відбулося засідання круглого столу " Work, study and travel abroad". Ми мали приємну нагоду подорожувати разом з нашими студентами, які використали надану університетом можливість взяти участь у програмах академічної мобільності та стажування.

Яскраві враження, знайомство з різними культурами, можливість заринути у глибини професії та набути практичні навички - створили незабутню атмосферу обміну досвідом та емоціями.
Дякуємо спікерам:

  1. Пийма Дар'я (МЕН б -31)
  2. Жданюк Дар'я (Т б -21)
  3. Мусієць Лілія (ГРС б -31)
  4. Фісанович Орина (Т б - 41).

          

Сьогодні, 18 жовтня, команда кафедри ділової іноземної мови провела нашу щорічну, традиційну для Linguafest'y, онлайн-вікторину "Кращий знавець англомовних країн". До участі долучились учні Полтавського ліцею №17 та студенти-першокурсники ПУЕТ.

Шановні учасники вікторини! Ви проявили неймовірну експертність і знання, і ми раді відзначити найкращих серед вас:

Всі учасники вікторини заслуговують на вдячність за їхню участь і старання. Ви всі показали надзвичайну зацікавленість у англомовних країнах, і ми сподіваємося, що ця вікторина була цікавою та навчальною подією для вас.

Дякуємо всім вам за участь та вітаємо переможців! До нових зустрічей!

          

Сьогодні, 17 жовтня, згідно програми мовного фестивалю Linguafest-2023, було проведено Фонетичний батл “Tongue Twister Challenge”. Студенти змагалися у вправності вимови скоромовок англійською. Змагання відбувалося у трьох категоріях – згідно обраних скоромовок: 1) “How Much Wood Would a Woodchuck Chuck”, 2) “Peter Piper”, 3) “Betty Botter bought some butter”. Найкращими у першій категорії виявилися студенти Калюжна Надія (ФІЛ б-11), Кльокта Вероніка (ФІЛ б-11). У другій категорії – Калюжна Надія (ФІЛ б-11), Кльокта Вероніка (ФІЛ б-11), Калюжна Надія (ФІЛ б-11) та Жалій Анастасія (ФІЛ б-11). У третій категорії – Калюжна Надія (ФІЛ б-11), Кльокта Вероніка (ФІЛ б-11) та Жалій Анастасія (ФІЛ б-11). Майстром скоромовок одноголосно визнано Говорун Ліну (ФІЛ б-11).

Вітаємо переможців!

Дякуємо всім учасникам за піднесену атмосферу та завзятість!

          

27 квітня кафедрою ділової іноземної мови була проведена чергова зустріч у форматі Speaking Club. Цього разу цільовою аудиторією стали студенти ПУЕТ спеціальності «Комп’ютерні науки», від першокурсників до магістрів, а також їх викладачі.  Загальна тема звучала як «Сучасні виклики IT простору та роль англійської мови у професійній підготовці спеціалістів».

Презентації студентів охоплювали широкий спектр проблем сучасного ІТ простору - студенти демонстрували свою обізнаність у темі, професійний підхід і зацікавленість у обговоренні ситуації на ІТ ринку Європи, Африки, Індії, тенденцій розвитку ІТ технологій, змін контенту, побудови професійної кар’єри  і перспективи працевлаштування. Он-лайн формат дозволив візуалізувати презентації і водночас уможливив висловлювати реакцію учасникам зустрічі, а їх було більше 30, у чаті миттєво з’являлися як вербальні, так і символічні відгуки.

Формат клубу дозволяє вийти за академічні рамки і обмінятися  ідеями, думками, що хвилюють як тих, хто завершує навчання, хто починає цей шлях, так і тих, хто лише замислюється над обранням майбутньої професії – у засіданні клубу взяли участь учні ліцею №17, якими опікується кафедра ділової іноземної мови.

Висловлюємо особливу вдячність за змістовні презентації Сафуану Рифаату -КН б англ.-41, Андрію Губанову – КН м -11, Самюелю Ампай - КН б англ.-41, Радж Кумару Маджумдеру - КН б англ.-41, Ігорю Луковцю - КН б – 41.

          

Шановні студенти та співробітники!

Запрошуємо вас взяти участь в засіданні Speaking Club, яке відбудеться 27 квітня 2023 року о 14.15.

Посилання на зустріч у Zoom: https://us04web.zoom.us/j/71599073406...

Ідентифікатор зустрічі: 715 9907 3406

Пароль: CU1t1S

          

19 квітня 2023 року відбулася відкрита лекція гостьового лектора професора, доктора філологічних наук Кобзар О.І. (Інститут німецької мови імені Лейбніця, Мангейм, ФРН).

Зустріч відбулася у змішаному форматі.

Лекція була присвячена прагмалінгвістичним особливостям урядових заяв як жанру політичної мови (на прикладі заяв Німеччини щодо війни росії проти України). Лекторка поділилася результатами своїх досліджень щодо лексичних, граматичних та стилістичних характеристик текстів зазначеного жанру.

Особливу зацікавленість викликали неологізми, які використовуються авторами у текстах заяв.

Дякуємо лектору за змістовну доповідь.

          

Шановні студенти та співробітники!

Кафедра ділової іноземної мови запрошує вас на лекцію  проф. Кобзар О.І. (Інститут німецької мови імені Лейбніця, Мангейм, ФРН).

Тема лекції: «Прагмалінгвістичні особливості урядових заяв як жанру політичної мови (на прикладі заяв Німеччини щодо війни росії проти України)».

Коли: 19 квітня, о 9:30 за київським часом

Де: Zoom

Посилання на Zoom: https://us04web.zoom.us/j/75432022277?wd=i0JCEKPWaKj4EbKuLSbqAbaalVqK5L

Ідентифікатор зустрічі: 754 3202 2277

Пароль: 6EcyjG

          

04 квітня 2023 року відбулася чергова онлайн зустріч шанувальників англійської мови в межах Speaking club, яку провели викладачі кафедри ДІМ. Зустріч була присвячена актуальній та цікавій темі "What is success?", яка стала основою роздумів студентів про складові частини успіху з точки зору різних прошарків суспільства. Студенти активно взяли участь у дискусії щодо 10 кращих якостей успішних людей. Дякуємо всім учасникам за творчу роботу! До наступних зустрічей!

          

Любі друзі! Кафедра ділової іноземної мови запрошує приєднатись до засідання нашого Speaking Club'у та приділити трошки часу обговоренню цікавої теми: "THE ART OF COMMUNICATION IN THE MODERN WORLD". 

Засідання розмовного клубу відбудеться 27 березня, о 14.15. Приєднуйтесь за посиланням (або скануйте код на зображенні): https://webinar.puet.edu.ua/564912b85e37b94a3d00af72f0e3943f

          

It's Halloweeeeeen!

Можна не відзначати Геловін як світо, але не провести заняття по цій темі - неможливо. Ось з групою БАК зв-11 (дисципліна "Іноземна мова", рівень В1) ми провели інтерактивну пару присвячену сьогоднішньому страшному-страшному святу. Вікторина, щоб визначити, як багато синонімів "страшно" знають студенти та рольова гра у детективів, що розслідують злочин, який зкоїли під час вечірки.

Слова вивчені, злочинця знайдено, заняття проведено.

Усіх з Геловіном!

          

Сьогодні, 25 жовтня, згідно програми мовного фестивалю Linguafest-2022, було проведено Фонетичний батл "Tongue Twister Challenge". Студенти змагалися у вправності вимови скоромовок англійською. Найкращими виявилися студенти Дажук Кароліна (ФІЛ б-11), Решетар Діана (ФІЛ б-11), Миколенко Вікторія (ФІЛ б-11) та Солов'ян Владислава (ФІЛ б-11). Дякуємо всім учасникам за піднесену атмосферу та завзятість.

          

Кафедра ділової іноземної мови запрошує всіх до участі у нашому щорічному мовному фестивалі!

LINGUAFEST2022 проходитиме з 24 жовтня по 2 листопада і за цей час ми встигнемо перевірити знання граматики та написати есе, підтвердити вправність у вимові скоромовок у Tongue Twister Challenge, та зібратися на онлайн-вікторину на визначення найкращого знавця англомовних країн.

Умови конкурсу есе:

Обрати одну з запропонованих тем, написати змістовне есе, яке розкриває проблематику та висловлює вашу думку. Роботи надсилати до 28 жовтня на адресу sterlitamak@ukr.net

Теми:

1. The old proverb says that money is the root of evil. Do you agree? Explain. What else could be the root of evil?
2. Freedom of speech, the right to a fair trial, or the right to privacy! What do you think is more important?
3. Imagine that you become invisible for a day. Describe that day. Do yo think it will be fun or will you create more problems?

          

Speaking Club триває, навіть в умовах воєнного стану

"In principio erat verbum" - "Спочатку було слово",- саме так була визначена тема у "Speaking club" на кафедрі ділової іноземної мови 21 квітня 2022 року.

Минали століття, занепадали і відроджувалися держави, однак залишалися інтелектуальні і культурні надбання народів, мовою яких була латина. Той, хто володіє латинською мовою напряму долучається до скарбниці людської мудрості і загально-людської культури.

          

20 квітня 2022р., на засіданні Speaking Club відбулася зустріч із студентами 4 курсу, спеціальності "Міжнародні економічні відносини та міжнародний бізнес", які брали участь в програмі обміну студентів Erasmus+. Алексеюк Анастасією і Шевченко Діаною, що навчалися в університеті Sapienza, Рим, Італія, та Говтвяницею Катериною, яка навчалася в університеті, Будапешт, Угорщина. Дівчата поділилися своїми враженнями від навчання та проживання в інших країнах, дали практичні поради щодо підготовки документів, оренди житла та відкриття банківського рахунку закордоном. Студенти, що були присутні на засіданні клубу (більше ніж 40 осіб) були дуже зацікавлені доповідями і поставили багато питань. Зустріч відбулася в дружній та теплій атмосфері.

          

В межах мовного фестивалю “Linguafest – 2021”, який проводила кафедра ділової іноземної мови, більш ніж 40 студентів та учнів ліцею №17 взяли участь у конкурсі на краще есе за темами: “Career: it was my choice or parents know best as far as career are concerned”, “What is the difference between job and career”, “Can you turn a hobby into career”. Журі конкурсу були приємно вражені думками та ідеями учасників. За результатами було визначено наступних переможців: серед студентів ПУЕТ – 1 місце – Титенко Юлія гр. ОА б інт.-21, 2місце – Мироненко Вікторія гр. ФІЛ б – 11, 3 місце – Бобир Катерина гр. МЕВ МБ б – 11. Серед учнів ліцею: 1 місце – Мартяш Анастасія 10а клас, 2 місце – Крива Єлизавета 10 а клас, 3 місце – Сайфулліна Катерина 10а клас.

Кафедра ділової іноземної мови дуже вдячна всім учасникам та бажає подальшого розвитку та наснаги.

          

У німецькому центрі ПУЕТ 12.10.21 у рамках щорічного фестивалю мов Linguafest було проведено вікторину на кращого знавця Німеччини. У вікторині взяли участь українські студенти спеціальності Філологія та іноземні студенти спеціальності Готельно-ресторанний бізнес, які вивчають німецьку мову. Вікторина проводилася за допомогою комп'ютерного додатка Kahoot і містила 30 запитань. Учасники вікторини активно боролися за перемогу, їх результати постійно змінювалися, відображаючись на екрані. В кінці програма визначила переможців, якими стали Усова Ева, Рижко Діана та Усама Надір. Однак нові знання, враження та задоволення отримали всі учасники вікторини.

          

В ПУЕТ  триває тиждень іноземних мов „Linguafest“, в якому беруть активну участь студенти нашого університету та учні Полтавського ліцею №17. Студенти та учні залучаються до проведення різноманітних конкурсів, вікторин, творчих завдань, презентацій своїх вмінь та навичок зі знання англійської та німецької мов. Учасники цього мовного фестивалю мають гарну можливість розкрити свої власні мовленнєві та творчі здібності, проявити себе в різних ситуаціях та ролях і дізнатися багато цікавого та корисного про мови та країни, мови яких вивчають.

От і цього разу українські та іноземні студенти ПУЕТ змагалися в конкурсі на кращого читця скоромовок німецькою мовою. Студентам було запропоновано прочитати вісім скоромовок на швидкість, правильність, членороздільність, виразність та правильну артикуляцію. Перше місце в зайняла студентка групи МЕВ МБ б -11 Катерина Бобир, друге місце студент із Марокко, групи ГРС б англ -41, Надір Усама і третє місце студент із Гамбії, групи КН б англ – 31, Баширу Гайє.

Конкурс проходив у дружній, веселій, переповненій позитивних емоцій атмосфері.

          

На початку жовтня кафедра ділової іноземної мови традиційно проводить щорічний мовний фестиваль “Linguafest-2021”. Цього року відкриття фестивалю пройшло 5 жовтня, коли викладачі кафедри зустрілися з учнями Полтавського ліцею #17. Тиждень “Linguafest”’y розпочався з конференції “Разом досягаємо професійних успіхів”; як і того року, через епідеміологічну ситуацію, конференція проводилася в онлайн форматі. Проте це ніяк не заважало активній взаємодії викладачів кафедри та учнів та вчителів школи.

Викладачі кафедри, Іщенко В.Л., Кришталь А.М., Дзекун Ю.О., розповідали про університет, кафедру та можливості, які надає навчання в ПУЕТ, а підтверджувалося це відеозаписами від випускників. Зацікавленні учні задавали багато питань щодо навчання: про ЗНО, про освітні програми та спеціальності, про позанавчальні активності. Учні гімназії також радісно поділилися планами обов’язково взяти участь у заходах “Linguafest-2021”, що відбудуться цього та наступного тижня: це фонетичний баттл знавців скоромовок “ Zungenbrecher ”, вікторина на кращого знавця Німеччини та конкурс на краще есе.  Викладачі кафедри побажали майбутнім учасникам успіхів під час фестивалю.

          

Щорічний мовний фестиваль “Linguafest-2021” розпочато!

Кафедра ділової іноземної мови запрошує бажаючих залучитися до заходів в рамках мовного фестивалю. Фестиваль проводитиметься з 5 по 13 жовтня 2021 року. У програмі “Linguafest”: відеоконференція «Разом досягаємо професійних спіхів», круглий стіл «Спілкування без кордонів», вікторина на виявлення кращого знавця Німеччини, фонетичний баттл “Zungenbrecher”, презентація «Work and travel in New realities» та конкурс на краще есе на задану тему.

          

Викладаємо, вивчаємо та практикуємо іноземні мови в Болгарії

Знання іноземних мов - це ключ до успіху в сучасному світі. Світова економіка стає все більше й більше глобалізованою, а тому люди-білінгвісти є дуже цінними з професійної точки зору, і це безперечний факт.

Ми дуже радіємо тому, що студенти Університету крокують в ногу з часом, вивчають та практикують іноземні мови під час проходження практичного стажування в готельно-ресторанних комплексах Болгарії.

На базі курортного комплексу Албена проводяться безкоштовні курси англійської та німецької мов за ініціативи компанії Internobmen, партнеру ПУЕТ з організації міжнародних професійних стажувань.

До проведення місячного курсу англійської мови долучилася пані Іщенко Валентина, завідувач кафедри ділової іноземної мови. Тренінги проводяться в інтерактивній формі та спрямовані на розвиток вмінь спілкування у різних повсякденних ситуаціях, що можуть виникнути під час проходження стажування.

          

30 березня у рамках ХLІV Міжнародної наукової студентської конференції «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті», за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2020 рік проведено роботу секції «Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний і соціокультурний аспекти». Під час роботи секції було заслухано та обговорено 12 доповідей. Тематика доповідей пов’язана з різними аспектами бізнесу, культури, проблемами міжкультурної комунікації, особливостями мовної підготовки майбутніх фахівців, проблемами перекладу. Найкращими визнано доповіді Алексеюк Анастасії Олександрівни (група МЕВ МБ б-31) «Wirtschaftliche Taetigkeit der deutschen Unternehmen in der Corona-Zeit», Bassirou Gaye (група КН б англ-21), «Problems of communication people face in Gambian society and how to overcome it», Говтвяниці Катерини Валеріївни (група МЕВ МБ б-31) «The role of English language in global communication».

Вітаємо переможців та дякуємо за активну роботу та участь у обговоренні доповідей!

          

Кафедра ділової іноземної мови провела зустріч з учнями старших класів гімназії №17 м. Полтави

22 квітня 2020 року кафедра ділової іноземної мови провела зустріч з учнями старших класів гімназії №17 м. Полтави. На зустрічі виступив студент групи БА – 21 англ Tadeo Kuindai Lionnel (керівник доц. Артюх В.М.) з презентацією своєї країни, Зімбабве. Він розповів про історію, державний устрій, звичаї, традиції, економіку країни. Після презентації студент провів вікторину. Засідання пройшло жваво та викликало зацікавленість. Дякуємо всім учасникам!

          

ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ ТА СПІВРОБІТНИКІВ ПОЛТАВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ!!

Кафедра ділової іноземної мови запрошує вас до участі у Online Speaking Club. Засідання буде проведено за допомогою Zoom конференції у вівторок 21 квітня о 19.00. ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ ПРИЄДНАТИСЯ!! Ідентифікатор конференції буде надіслано всім охочим.

ATTENTION!!!

STUDENTS AND PROFESSORS OF POLTAVA UNIVERSITY OF ECONOMICS AND TRADE !!

The Department of Business Foreign Language invites you to attend the Online Speaking Club. The meeting will be held via the Zoom Conference on Tuesday, April 21 at 7 pm. WE WELCOME ALL TO JOIN US!! The conference ID will be sent to everyone. #пует

          

Карантин триває, але кафедра ділової іноземної мови продовжує обговорювати актуальні питання щодо навчального процесу!

          

Вікторина на кращого знавця німецької мови та культури

17.10.2019 р. Центр німецької мови і культури ПУЕТ (керівник – д. ф. н., проф. Кобзарь О. І.)  та ГО «Полтавське товариство німців «Відергебурт» (голова – В. В.Кушніров, координатор освітніх програм – Т. В.Кушнірова) за підтримки Полтавського обласного клубу інтелектуальної творчості «Що? Де? Коли?»  провели однойменну гру німецькою мовою. У грі взяли участь студенти вишів, учні шкіл та етнічних німців м. Полтави, які цікавляться німецькою мовою, історією та культурою Німеччини., які були поділені на 10 команд.

Конкурс оцінювало професійне журі, до складу якого входили гості з міста-побратима Полтави в Німеччині Остфільдер Сільвія (Silvia) та Бернд Вільш (Bernd Wilsch), які не лише оцінювало відповіді, а й надавали необхідний коментар задля розширення лінгвокраїнознавчих знань учасників. Переможців було нагороджено дипломами, цінними подарунками та солодощами.

Команда ПУЕТ на чолі з старшим викладачем Дзекуном Ю.О. завоювала  ІІ місце

Вітаємо учасників і бажаємо їм подальших успіхів у вивченні німецької мови та культури німецькомовних країн!

Організатори висловлюють особливу подяку Криницькій Н.І., голові Полтавського обласного клубу інтелектуальної творчості «Що? Де? Коли?» за створення цікавих і змістовних питань для проведення конкурсу!

          

XI РЕГІОНАЛЬНА НАУКОВА СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ „АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КОМУНІКАТИВНОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ: МОВНИЙ ТА СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТИ”

10 листопада 2016 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася XI регіональна наукова студентська конференція «Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний та соціокультурний аспекти», яку організувала і провела кафедра ділової іноземної мови. Робочими мовами конференції були англійська та німецька, російська та українська.

Мета конференції – обговорити мовні та культурологічні аспекти ведення бізнесу, важливі економічні та політичні проблеми сьогодення, основні стратегії та напрями розвитку економіки; продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

Конференція надала максимальні можливості студентам представити результати своїх наукових пошуків; закріпити комунікативні уміння та навички з іноземних мов, переконливо презентуючи свої доповіді з використанням сучасних інформаційних технологій; використати іноземну мову як інструмент для професійного спілкування, обміну знаннями та досвідом; обговорити актуальні питання щодо посилення мотивації вивчення іноземних мов як умови підвищення конкурентоспроможності випускників у сучасному жорсткому глобальному середовищі.

Проректор із наукової роботи доктор технічних наук С.В. Гаркуша відкрив пленарне засідання та  привітав учасників конференції. На пленарному засіданні виступили:

82 доповіді були представлені студентами ПУЕТ, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Короленко, Української медичної стоматологічної академії, Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка та учнями шкіл № 4 (м. Горішні Плавні) і № 5 (м. Полтава). У дискусії взяли участь 178 студентів.

Учасники конференції у своїх доповідях розглядали актуальні проблеми сучасності, а саме: перспективи вступу України до ЄС, шляхи до успіху в багатонаціональному середовищі, переваги та недоліки глобальної економіки, проблеми безробіття в Україні, особливості бізнес-етики, розвиток Євросистеми в контексті глобалізації, модель сучасного керівника, ефективне використання інформаційних технологій у бізнесі та управлінні, глобальні проблеми сучасності, вплив програм Світового банку на економічний стан країни, питання політичної реформи в Україні та ін.

За результатами конференції видано університетський збірник тез студентських доповідей, у який увійшло 73 роботи студентів.

          

Семінар «Полтава як центр міжнародної гостинності: з європейцями та для європейців»

12 січня 2016 р. у Полтавському університеті економіки і  торгівлі відбувся семінар «Полтава як центр міжнародної гостинності: з європейцями та для європейців».

Мета семінару – обговорення напрямів розвитку туристичного бізнесу в місті Полтава з метою збільшення кількості іноземних туристів шляхом об’єднання зусиль органів міського та обласного управлінь у галузі туризму, бізнесових структур туристичної та готельно-ресторанної справи та ПУЕТ.

У семінарі брали участь: начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського міськвиконкому Павлов В. В., заступник начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Оніщук Л. М., директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви» Білан Н. В.,  провідний науковий співробітник ДІКЗ «Поле Полтавської битви» Мірошник В. М., директор туристичного кластеру Полтавщини, виконавчий директор готельно-ресторанного комплексу «Алмаз» Однoйко Н. О., представники туристичних агенцій м. Полтави «Вілмат», «Terra», «Смайл», «Марабу», а також викладачі кафедр ділової іноземної мови (організатори семінару), туристичного та готельного бізнесу, готельно-ресторанної та курортної справи ПУЕТ.

Відкрив семінар  проректор з наукової роботи  д. т. н. Гаркуша С. В. На семінарі виступив Олаф Саксегаад, менеджер-консультант з Норвегії, який продемонстрував заходи, які здійснюються у Норвегії з метою залучення туристів, та окреслив своє бачення розвитку туризму в Полтаві. У ході семінару відбувся обмін думками, щодо розвитку туристичного бізнесу в місті Полтава. Усі учасники семінару підтримали ідею щодо необхідності розробки туристичної концепції, в основі якої має бути ключова історична подія – Полтавська битва.  Така концепція сприяла б демонстрації історичної та культурної спадщини міста Полтави та створила б для іноземців імідж Полтави як одного із центральних туристичних центрів України. Активне залучення студентів до участі в організації заходів для туристів давало б їм можливість набути корисного досвіду презентації  національних цінностей рідного краю.

Заключна частина семінару була присвячена плануванню. Визначені основні напрями подальшої спільної роботи органів міського та обласного управлінь у галузі туризму, туристичних агенцій та університету, спрямовані на розвиток туристичної індустрії в Полтаві.

Workshop "Poltava as a center of international hospitality: with Europeans and for Europeans"

On January 12 2016, the workshop "Poltava as a center of international hospitality: with Europeans and for Europeans” was held in Poltava University of Economics and Trade.

The purpose of the workshop was to discuss the areas of tourism development in the city of Poltava in order to increase the number of foreign tourists by combining the efforts of the city and regional authorities in tourism, tourism companies, hotels, restaurants and the university.

The participants of the workshop were the representatives from the city and regional authorities in tourism, the state conservation area Field of the Poltava Battle, managers of Poltava travel agencies and university teachers from the chairs of business foreign languages, tourism and hotel business, hotel, restaurant and resort industry.

The workshop was opened by the vice-rector on scientific work S. V. Garkusha. Olaf Saxegaad, a manager and consultant from Norway, presented the activities organized in Norway in order to attract tourists and gave his vision of tourism development in Poltava. During the workshop there was an exchange of views on the development of tourism in Poltava. All participants supported the idea of creating the tourism concept which must be based on the key historic event - the Poltava battle. This concept would help demonstrate the historical and cultural heritage of Poltava and would make the image of Poltava as one of the key tourist centers of Ukraine. Active involvement of the university students in organizing activities for tourists would give them the opportunity to get useful experience in presenting of national values of their native land.

The final part of the workshop was devoted to planning of basic directions of future cooperation of the city and regional authorities in tourism, travel agencies and the university aimed at developing the tourism industry in Poltava and improving marketing strategies of tourist structures of the city abroad.

          

X РЕГІОНАЛЬНА НАУКОВА СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ ІНОЗЕМНИМИ МОВАМИ „АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КОМУНІКАТИВНОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ: МОВНИЙ ТА СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТИ”

12 листопада 2015 р. у Полтавському університеті економіки і  торгівлі (ПУЕТ) відбулася X Регіональна  наукова студентська конференція іноземними мовами „Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний та соціокультурний аспекти”, організована кафедрою ділової іноземної мови. Робочими мовами конференції були англійська, німецька, російська та українська.

Мета конференції – обговорити мовні й культурологічні аспекти ведення бізнесу, важливі економічні та політичні проблеми сьогодення, основні стратегії і напрями розвитку економіки; продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

На конференції студенти змогли представити результати своїх наукових пошуків шляхом збору,  систематизації,  аналізу, порівняння та зіставлення інформації за вибраною темою; закріпити комунікативні уміння і навички з іноземних мов, переконливо презентуючи свої доповіді з використанням сучасних інформаційних технологій; використати іноземну мову як інструмент для професійного спілкування, обміну знаннями та досвідом; обговорити актуальні питання щодо посилення вивчення іноземних мов як умови підвищення конкурентоспроможності випускників у сучасному жорсткому глобальному середовищі.

Учасників конференції  привітав проректор з наукової роботи  д.т.н. Гаркуша С. В. На пленарному засіданні виступили:

З доповідями на засіданнях секцій виступили 44 учасники, серед яких  студенти ПУЕТ (студенти усіх 5 факультетів), студенти Полтавського національного педагогічного університету та учні шкіл № 4 (м. Комсомольськ) і № 5 (м. Полтава). В обговоренні доповідей взяли участь 148 студентів.

Учасники конференції у своїх доповідях розглянули актуальні проблеми сучасності, а саме: перспективи вступу України до ЄС, шляхи до успіху в багатонаціональному середовищі, переваги та недоліки глобальної економіки, проблеми безробіття в Україні, особливості бізнес-етики, розвиток Євросистеми в умовах глобалізації, модель сучасного керівника, ефективне використання інформаційних технологій у бізнесі та менеджменті, глобальні проблеми сучасності, вплив програм Світового банку на економічний стан країни, питання політичної реформи в Україні та ін.

На заключному пленарному засіданні члени журі та учасники поділилися своїми враженнями про конференцію, відзначили кращих доповідачів.

На думку учасників, наукова студентська конференція була проведена на високому організаційному рівні, тому більшість студентів виявила бажання взяти участь у майбутніх конференціях ПУЕТ, всеукраїнських наукових конференціях та олімпіадах з іноземних мов. Ця конференція сприяла розширенню інформаційного поля студентів з обраного фаху, обміну інформацією та досвідом вирішення професійних проблем і питань викладання іноземних мов у вищій школі, практичному застосуванню іноземних мов як умови для досягнення успіху у сфері майбутньої діяльності. Завдяки конструктивній атмосфері конференції кожний учасник зміг продемонструвати свою мовленнєву та фахову компетенції, спонукаючи до активного обговорення актуальних питань сучасності.

За результатами роботи конференції видано університетський збірник тез доповідей студентських робіт, у який увійшло 44 роботи студентів.

X REGIONAL SCIENTIFIC STUDENT CONFERENCE "URGENT PROBLEMS OF COMMUNICATIVE AND PROFESSIONAL COMPETENCE: LINGUISTIC AND SOCIOCULTURAL ASPECTS"

X Regional Scientific Student Conference "Urgent Problems of Communicative and Professional Competence: Linguistic and Sociocultural Aspects" was held on November 12, 2015 at Poltava University of Economics and Trade. It was organized by the Department of Business Foreign Language. The working languages of the conference were English, German, Russian and Ukrainian.

The aim of the conference was to discuss the linguistic and cultural aspects of doing business, important economic and political issues of the present, basic strategies and directions of the development of the economy; demonstrate the ways of using foreign languages in their future careers.

The conference provided the maximum opportunity for students to present the results of their research; improve communication skills and knowledge of foreign languages, convincingly present their reports; use a foreign language as a tool for professional networking, sharing knowledge and experience; discuss issues on enhancing the learning of foreign languages as a condition for increasing graduates competitiveness in modern highly competitive global environment.

The conference participants were welcomed by the Vice-Rector Dr. Sc. Garkusha S.V. The plenary session presenters were:

44 speakers represented PUET students, students of Poltava National Pedagogical University and pupils of school № 4 (Komsomolsk) and school № 5 (Poltava). The discussion involved 148 students.

The urgent problems of our time, namely the prospects of Ukraine's accession to the EU, the way to success in a multinational environment, the advantages and disadvantages of the global economy, the problem of unemployment in Ukraine, business ethics, development of Eurosystem in the context of globalization, the model of a modern executive, effective use of information technology in business and management, global issues of our time, the impact of World Bank programs on the country's economic situation, the issue of political reform in Ukraine and others.

A University book of abstracts including 44 students’ works was published.

          

Лексико-граматичне тестування з англійської мови

26 жовтня стартував 11-й фестиваль іноземних мов «Linguafеst», який кафедра ділової іноземної мови проводить щороку. У рамках цього фестивалю студенти беруть участь у конкурсах, вікторинах, круглих столах, вечорах та інших заходах, де вони можуть продемонструвати свій рівень володіння іноземними мовами, а також поспілкуватися й обговорити важливі проблеми сьогодення зі своїми ровесниками та зарубіжними фахівцями в галузі економіки та бізнесу іноземними мовами.

Цього року лінгвістичний фестиваль розпочався лексико-граматичним тестуванням студентів з англійської мови. У тестуванні взяли участь кращі знавці англійської мови  I –V курсів ПУЕТ. Під час тесту студенти мали можливість продемонструвати та перевірити свої знання лексичного матеріалу та рівень володіння граматичними нормами англійської мови.

Найкращі результати продемонстрували такі студенти:

І місце – Редька Олексій (МЕ-21);

ІІ місце – Данілов Ігор (Т-32);

ІІ місце – Довбня Надія (МЕ-31).

Високі результати також продемонстрували  такі студенти:

          

Шановні студенти, магістранти, аспіранти!

Запрошуємо Вас узяти участь у X регіональній науковій конференції студентів, магістрантів, аспірантів “Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний та соціокультурний аспекти ”, яка відбудеться 12 листопада 2015 р. на базі кафедри ділової іноземної мови.

Мета конференції:

Обговорення та публікація результатів досліджень студентів, магістрантів, аспірантів з актуальних проблем економіки, лінгвістики, перекладознавства, літературознавства, міжкультурної комунікації та демонстрація шляхів використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

Тематичні напрями роботи конференції:

  1. Лінгвокраїнознавство і міжкультурна комунікація.
  2. Проблеми та перспективи лінгвістики та перекладознавства.
  3. Актуальні питання літературознавчого дискурсу.
  4. Роль менеджменту в умовах глобалізації.
  5. Теоретичні та практичні проблеми маркетингу у діяльності компанії.
  6. Сучасні напрямки міжнародної економічної діяльності підприємства.

Робочі мови конференції: англійська, німецька, французька, українська, російська.

Інформаційний лист

          

Шановні студенти, магістранти, аспіранти!

Запрошуємо Вас узяти участь у регіональній науковій конференції студентів, магістрантів, аспірантів “Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний та соціокультурний аспекти”, яка відбудеться 13 листопада 2014 р. на базі кафедри ділової іноземної мови.

Мета конференції:

Обговорення та публікація результатів досліджень студентів, магістрантів, аспірантів з актуальних проблем економіки, лінгвістики, перекладознавства, літературознавства, міжкультурної комунікації та продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

Тематичні напрями роботи конференції:

  1. Лінгвокраїнознавство і міжкультурна комунікація.
  2. Проблеми та перспективи лінгвістики та перекладознавства.
  3. Актуальні питання літературознавчого дискурсу.
  4. Роль менеджменту в умовах глобалізації.
  5. Теоретичні та практичні проблеми маркетингу у діяльності компанії.
  6. Сучасні напрямки міжнародної економічної діяльності підприємства.

Робочі мови конференції: англійська, німецька, французька, українська, російська.

Інформаційний лист

          

ОБМІН КУЛЬТУР – 2014

Основною метою навчання іноземній мові в Полтавському університеті економіки і торгівлі  є забезпечення високого рівня знань й навичок володіння іншомовною компетенцією у відповідності з професійним профілем майбутніх фахівців. Оволодіння іншомовною компетенцією здійснюється через комунікативно-орієнтований підхід. Він є пріоритетною формою навчальної іншомовної діяльності, оскільки сприяє підвищенню рівня активності студентів та значною мірою відповідає практичній потребі особистості у спілкуванні з закордонними колегами. Кафедра ділової іноземної мови послідовно працює над втіленням міжкультурного аспекту комунікації.

З 15  по 31 травня 2014 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі за підтримки кафедри ділової іноземної мови проводяться зустрічі студентів спеціальностей «Міжнародна економіка», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Туризм» з носіями мови із Сполучених Штатів Америки, давніми друзями університету Робі, Фелісією та Пейдж Роланд. Заняття носять інтерактивний характер і дають можливість студентам вдосконалити вміння спілкуватися англійською мовою.

CULTURAL EXCHANGE - 2014

The main purpose of learning a foreign language in Poltava University of Economics and Trade is to provide a high level of knowledge and skills of foreign language competence in accordance with the professional profile of future professionals. Mastering a foreign language competence through communication-centric approach is the main goal. It is a priority form of foreign language learning and it helps to increase the activity of students and largely meets the practical needs of individuals in communicating with foreign colleagues. The Chair of Business Foreign Languages is consistently working on the implementation of the aspect of intercultural communication.

From 15 to 31 May 2014 in Poltava University of Economics and Trade, with the support of the Chair of Business Foreign Languages, meetings of students majoring in "International Economics", "International Management", "Tourism" with native speakers from the United States, friends of the University Robby, Felesha and Page Roland were organized. Classes are interactive in nature and provide an opportunity for students to improve the ability to communicate in English.

          

7 листопада 2013 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася регіональна наукова студентська конференція іноземними мовами „Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний та соціокультурний аспекти”, яку організувала і провела кафедра ділової іноземної мови. Робочими мовами конференції були англійська та німецька.

Мета конференції – обговорити мовні та культурологічні аспекти ведення бізнесу, важливі економічні та політичні проблеми сьогодення, основні стратегії і напрямки розвитку економіки; продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

Конференція надала максимальні можливості студентам представити результати своїх наукових пошуків шляхом збору,  систематизації,  аналізу, порівняння та співставлення інформації за вибраною темою; закріпити комунікативні уміння та навички з іноземних мов, переконливо презентуючи свої доповіді з використанням сучасних інформаційних технологій; використати іноземну мову як інструмент для професійного спілкування, обміну знаннями та досвідом; обговорити актуальні питання щодо посилення вивчення іноземних мов як умови підвищення конкурентоспроможності випускників у сучасному жорсткому глобальному середовищі.

Проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, к.е.н, проф. Карпенко О.В. відкрила пленарне засідання та  привітала учасників конференції. На пленарному засіданні виступили:

  1. Марченко Яна, студентка групи МЕ-41 з доповіддю „Перспективи вступу України до ЄС”.
  2. Тимченко Аліна, студентка групи МЕ-41 з доповіддю „Ідіоматичні вирази в діловій англійській мові”.
  3. Геворкян Соня,  студентка групи МЕ-41 з доповіддю  „Kультурні особливості ведення міжнародного бізнесу ”

З доповідями на засіданнях секцій виступили 44 учасники, серед яких  студенти ПУЕТ (це студенти усіх 5 факультетів), студенти Полтавського національного педагогічного університету та Полтавського національного технічного університету та представники ВНЗ міст Київ, Харків, Симферопіль. В обговоренні доповідей взяли участь 148 студентів.

Учасники конференції у своїх доповідях розглядали актуальні проблеми сучасності, а саме: перспективи вступу України до ЄС, шляхи до успіху в багатонаціональному середовищі, переваги та недоліки глобальної економіки, проблеми безробіття в Україні, особливості бізнес-етики, розвиток Євросистеми в умовах глобалізації, модель сучасного керівника, ефективне використання інформаційних технологій у бізнесі та менеджменті, глобальні проблеми сучасності, вплив програм Світового банку на економічний стан країни, питання політичної реформи в Україні та ін.

На заключному пленарному засіданні члени журі та учасники поділилися своїми враженнями про конференцію, відзначили кращих доповідачів та дали свої рекомендації.

На думку учасників, наукова студентська конференція була проведена на високому організаційному рівні, тому більшість студентів виявила бажання взяти участь у майбутніх конференціях ПУЕТ, всеукраїнських наукових конференціях та олімпіадах з іноземних мов. Ця конференція сприяла розширенню інформаційного поля студентів з обраного фаху, обміну інформацією та досвідом вирішення професійних проблем, і питань викладання іноземних мов у вищій школі, практичному застосуванню іноземних мов як умови для досягнення успіху в сфері майбутньої діяльності. Конструктивна атмосфера конференції давала можливість кожному учаснику конференції продемонструвати свою мовленнєву та фахову компетенції, спонукаючи їх до активного обговорення актуальних питань сучасності.

За результатами роботи конференції видано університетський збірник тез доповідей студентських робіт, у який увійшло 44 роботи студентів.

          

Шановні студенти, магістранти, аспіранти!

Запрошуємо Вас узяти участь у регіональній науковій конференції студентів, магістрантів, аспірантів “Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний та соціокультурний аспекти”, яка відбудеться 07 листопада 2013 р. на базі кафедри ділової іноземної мови.

Мета конференції:

Обговорення та публікація результатів досліджень студентів, магістрантів, аспірантів з актуальних проблем економіки, лінгвістики, перекладознавства, літературознавства, міжкультурної комунікації та продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

Тематичні напрями роботи конференції:

  1. Лінгвокраїнознавство і міжкультурна комунікація.
  2. Проблеми та перспективи лінгвістики та перекладознавства.
  3. Актуальні питання літературознавчого дискурсу.
  4. Роль менеджменту в умовах глобалізації.
  5. Теоретичні та практичні проблеми маркетингу у діяльності компанії.
  6. Сучасні напрямки міжнародної економічної діяльності підприємства.

обочі мови конференції: англійська, німецька, французька, українська, російська.

Інформаційний лист

          

Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»
Центр німецької мови і культури
Головне управління інформаційної  та внутрішньої політики
Полтавської обласної державної адміністрації
Карагандинський економічний університет Казспоживспілки
 Білгородський університет кооперації, економіки і права
Магдебурзький  університетімені Отто фон Геррике
Гомельський торговельно-економічний університет споживчої кооперації
Громадська організація «Полтавський центр німецької культури «Відерґебурт»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

16-17 травня 2013 року Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»  проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «НІМЕЦЬКІ ПОСЕЛЕНЦІ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ: історичні та актуальні проблеми і перспективи».

До участі у конференції запрошуються науковці, громадські діячі, практичні працівники, викладачі ВНЗ та шкіл, аспіранти, здобувачі та магістри, студенти й учні.
Робочі мови конференції – українська, російська, німецька.

Напрями роботи конференції:

  1. Історичні передумови та обставини поселення  німців-колоністів на українські землі Російської імперії.
  2. Роль представників німецької національності у політичному, соціально-економічному і духовному розвитку українських земель Російської імперії.
  3. Доля етнічних німців у роки радянської влади.
  4. Нащадки німців-колоністів і сучасність.
  5. Німці-колоністи на карті Полтавщини. 

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ

Нестуля О.О. – голова комітету, ректор ПУЕТ, д.і.н., професор.
Рогоза М.Є. – перший проректор ПУЕТ, д.е.н., професор.
Карпенко О.В. – проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ПУЕТ, к.е.н., професор.
Перепелиця М.П. – начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики  Полтавської обласної державної адміністрації.
Кобзар О.І. –  д.ф.н., професор кафедри ділової іноземної мови.
Петренко І.М. – д.і.н., проф. кафедри педагогіки, культурології та історії.
Ріттер Лариса Вікторівна – голова Громадської організації  «Полтавський центр німецької культури «Відерґебурт».

          

Втілення загальноосвітньої концепції наступності навчання «ВНЗ – школа» кафедрою ділової іноземної мови

Вже традиційними стали зустрічі викладацького складу кафедри ділової іноземної мови й гімназії №17, а також студентів ПУЕТ з учнями, що виявляють  інтерес до поглибленого вивчення іноземних мов через ознайомлення з історичними, політичними й соціокультурними надбаннями іноземних країн.

Цього року доц. Артюх В.М. зі студентом групи МЕ-21 Самуелем Ободо і викладач Кононенко О.А. зі студентом групи МЕ-11 Ількіном Джафаровим відвідали засідання інтернаціонального клубу.

Викладачі школи й учні організували й провели цю подію із залученням художніх фільмів, конкурсів, ігор, які сприяли жвавій зацікавленості особливостями різних країн світу. Учасники заходу висвітлювали цю подію англійською, німецькою, російською мовами, що сприяло розвитку полілінгвального освітнього простору. Чинна подія стала наступним кроком у сприянні міжкультурному обміну та зміцненню зв’язків в межах системи «ВНЗ – школа».

          

ОБМІН КУЛЬТУР 2013

Основною метою навчання іноземній мові у ПУЕТ є забезпечення високого рівня знань й навичок володіння іншомовною компетенцією у відповідності з професійним профілем майбутніх фахівців. Оволодіння іншомовною компетенцією здійснюється через комунікативно-орієнтований підхід. Він є пріоритетною формою навчальної іншомовної діяльності, оскільки сприяє підвищенню рівня активності студентів та значною мірою відповідає практичній потребі особистості у спілкуванні з закордонними колегами. Кафедра ділової іноземної мови послідовно працює над втіленням міжкультурного аспекту комунікації.

З 12  по 15 березня 2013 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі за підтримки кафедри ділової іноземної мови проводилися зустрічі студентів спеціальностей «Міжнародна економіка», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Туризм» з менеджером компанії Caterpillar Inc. Джоном Біксбі. Бізнесмен поділився зі студентами досвідом практичної роботи, особливостями ведення бізнесу на міжнародному рівні та наголосив на значенні знань з іноземної мови для фахівців у сферах міжнародного бізнесу.

15 березня Джон Біксбі зустрівся також з викладачами університету.

          

В рамках «Дня  відкритих дверей  ПУЕТ» учні 10-11-х класів гімназії №17, школи №37 м. Полтави та гімназії №2  смт Диканьки  мали можливість відчути себе студентами ПУЕТ. Старший викладач кафедри ділової іноземної мови Хван А.В. провела для школярів практичне заняття з бізнес комунікації.

На занятті учні шкіл обговорювали особливості вербальної та невербальної комунікації в  бізнесі, залежність успіху в бізнесі і уміння спілкуватися з партнерами. Школярі отримали перший досвід роботи з ресурсними матеріалами медіатеки ПУЕТ. Кафедра ділової іноземної мови дякує бібліографа Гладку І.М. за технічне забезпечення заходу.

          

15 листопада 2012 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася регіональна наукова конференція студентів, магістрантів, аспірантів “Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний та соціокультурний аспекти”. Робочими мовами конференції були українська, англійська, німецька, російська мови.

Мета конференції – обговорення та публікація результатів досліджень студентів, магістрантів, аспірантів з актуальних проблем економіки, лінгвістики, перекладознавства, літературознавства, міжкультурної комунікації та продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

Конференція надала максимальні можливості студентам представити результати своїх наукових пошуків шляхом збору, систематизації, аналізу, порівняння та співставлення інформації за вибраною темою; закріпити комунікативні уміння та навички з іноземних мов, переконливо презентуючи свої доповіді з використанням сучасних інформаційних технологій; використати іноземну мову як інструмент для професійного спілкування, обміну знаннями та досвідом; обговорити актуальні питання щодо посилення вивчення іноземних мов як умови підвищення конкурентоспроможності випускників у сучасному жорсткому глобальному середовищі.

Проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, к.е.н, проф. Карпенко О.В. відкрила пленарне засідання та  привітала учасників конференції. На пленарному засіданні виступили:

  1. Ободо Самуель, студент групи МЕ-21р з доповіддю „Як зробити спілкування ефективним”.
  2. Василенко Юрій, студент групи МЕ-41 з доповіддю „Проблеми сучасної молоді”.
  3. Іршко Вікторія,  студентка групи МЕ-51 „Роль ораторського мистецтва в бізнесі”
  4. Книш Надія, студентка групи МЕ- 51 „Психологія в рекламі”

На конференції працювали такі секції:

  1. Лінгвокраїнознавство і міжкультурна комунікація.
  2. Проблеми та перспективи лінгвістики та перекладознавства.
  3. Актуальні питання літературознавчого дискурсу.
  4. Роль менеджменту в умовах глобалізації.
  5. Теоретичні та практичні проблеми маркетингу у діяльності компанії.
  6. Сучасні напрямки міжнародної економічної діяльності підприємства.

З доповідями виступили 95 учасників, серед яких студенти ПУЕТ, Полтавського національного педагогічного університету, Полтавського національного технічного університету, Української медичної стоматологічної академії, Полтавської державної аграрної академії та представники ВНЗ міст Київ, Харків, Севастополь, Ялта, Москва. В обговоренні доповідей взяли участь 144 студента.

Учасники конференції у своїх доповідях розглядали актуальні проблеми сучасності, а саме: перспективи вступу України до ЄС, шляхи до успіху в багатонаціональному середовищі, переваги та недоліки глобальної економіки, проблеми безробіття в Україні, особливості бізнес-етики, розвиток Євросистеми в умовах глобалізації, модель сучасного керівника, ефективне використання інформаційних технологій у бізнесі та менеджменті, глобальні проблеми сучасності, вплив програм Світового банку на економічний стан країни, питання політичної реформи в Україні та ін.

На заключному пленарному засіданні керівники секцій та учасники поділилися своїми враженнями про конференцію, відзначили кращих доповідачів та дали свої рекомендації.

На думку учасників, наукова студентська конференція була проведена на високому організаційному рівні, тому більшість студентів виявила бажання взяти участь у майбутніх конференціях ПУЕТ, всеукраїнських наукових конференціях та олімпіадах з іноземних мов. Ця конференція сприяла розширенню інформаційного поля студентів з обраного фаху, обміну інформацією та досвідом вирішення професійних проблем, і питань викладання іноземних мов у вищій школі, практичному застосуванню іноземних мов як умови для досягнення успіху в сфері майбутньої діяльності. Конструктивна атмосфера конференції давала можливість кожному учаснику конференції продемонструвати свою мовленнєву та фахову компетенції, спонукаючи їх до активного обговорення актуальних питань сучасності.

За результатами роботи конференції видано університетський збірник тез доповідей студентських робіт, у який увійшло 95 робіт студентів.

          

13.11.12 кафедра ділової іноземної мови провела круглий стіл: «Travel, Work and Study» за участю студентів спеціальностей «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» і «Міжнародна економіка» та учнів шкіл № 17, 37.

Студентки групи МЕ-51м Іршко В. і Гладка В. поділились своїми враженнями про захоплюючу подорож країнами Європи. Вони побували в Чорногорії, Албанії, Італії, Чехії і Угорщини минулого літа.

Наташа Слута – студентка групи МЕ-51м справила глибоке враження розповіддю про свою подорож « The Pearl of Eastern Civilization» та зробила порівняльний аналіз щодо туристичної привабливості країн Єгипту і України.

Аліна Поставна, Вероніка Соловей і Марія Ткаченко – студентки групи МЗД-41 зробили презентацію про свій незабутній досвід спілкування в робочій атмосфері та у вільний від роботи час з носіями англійської мови – жителями Аляски, США.

Павло Устименко, студент групи МЕ-41, розповів про надзвичайно цінний досвід, який він отримав працюючи довгі робочі дні в супермаркеті, та подорож багатьма штатами Америки.

Олексій Бичков, студент групи МЕ-41, поділився своїми зворушливими спогадами про досвід роботи в США в якості рятувальника на воді, та особливість роботи в команді, яка складалася з представників різних країн.

Надя Костіна, студентка 6-го курсу спеціальності «Бізнес-адміністрування», звернула увагу слухачів на важливість знання іноземних мов та уміння спілкуватись в різних ситуаціях, будувати мости порозуміння, гідно презентуючи свою країну.

          

Кафедра ділової іноземної мови реалізує загальносовітню концепцію наступності навчання «ВНЗ – школа»

Цього року виладач Гьоте інституту, що викладає у ПУЕТ та студенти другого курсу Чімаоге Онвубіко (група МЗД – 21р) та Чжоу Менцзе (МЕ – 21р) разом з викладачами кафедри відвідали засідання міжнародного клубу гімназії №17.

Викладач Маргарете Баріє провела захопливу гру німецькою мовою, в якій учні мали змогу виявити свої знання іноземної мови та запитати гостю про сучасне життя в Німеччині.

Студент Чімаоге Онвубіко розповів про особливості рідної країни Нігерії та висвітлив історичні, політичні та соціо-культурні надбання країни, яка набула незалежності у 1960 році і продовжує свій унікальний розвиток.  

Студентка Чжоу Менцзе ознайомила присутніх як із загальним історичним фоном розвитку країни, так і сучасними тенденціями у культурі: національним одягом, кухнею, театральним мистецтвом Китаю тощо. 

Вчителі та учні школи продемонстрували знання двох іноземних мов та виявили жваву зацікавленість у комуніціюванні з іноземними гостями. Чиння подія стала наступним кроком у сприянні міжкультурному обміну та зміцненню звязків в межах системи «ВНЗ – школа».

          

7.11.12 відбулася зустріч студентів групи МЗД- 31 з учнями 11-х класів гімназії № 17. Студенти розповіли про різноманітність студентського життя за межами навчальної аудиторії. Учні ознайомилися з перспективами участі в  студентській  науковій діяльності, самоврядуванні, професійних конкурсах, веденні приватного бізнесу, роботі та подорожі закордон. Захід проводився  в рамках мовного фестивалю “Linguafest 2012”, який проводить кафедра ділової іноземної мови.

          

Регіональна наукова конференція студентів, магістрантів, аспірантів “Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний та соціокультурний аспекти”

Шановні студенти, магістранти, аспіранти!

Запрошуємо Вас узяти участь у регіональній науковій конференції студентів, магістрантів, аспірантів “Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний та соціокультурний аспекти”, яка відбудеться 15 листопада 2012 р. на базі кафедри ділової іноземної мови.

Мета конференції:

Обговорення та публікація результатів досліджень студентів, магістрантів, аспірантів з актуальних проблем економіки, лінгвістики, перекладознавства, літературознавства, міжкультурної комунікації та продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

Тематичні напрями роботи конференції:

  1. Лінгвокраїнознавство і міжкультурна комунікація.
  2. Проблеми та перспективи лінгвістики та перекладознавства.
  3. Актуальні питання літературознавчого дискурсу.
  4. Роль менеджменту в умовах глобалізації.
  5. Теоретичні та практичні проблеми маркетингу у діяльності компанії.
  6. Сучасні напрямки міжнародної економічної діяльності підприємства.

Інформаційний лист

          

11 квітня 2012 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся круглий стіл "Подорожі, навчання, робота".

Сучасне життя студентства неможливе без розширення горизонтів. Зазначене актуалізується у щорічному досвіді студентів ПУЕТ як на терені навчання, так і роботи або просто подорожування.

Метою мовного заходу "Подорожі, навчання, робота" є обмін досвідом, що допомагає розкрити специфіку міжкультурної комунікації, подолати бар’єри у спільній праці, адаптуватись до умов життєвого простору.

Студенти, що зважилися на такий досвід, набули дуже цінних особистісних рис, таких як цілеспрямованість, наполегливість, уміння моделювати ситуацію, долати труднощі. Студенти отримали ґрунтовні відповіді на запитання: Які навички та знання я маю на сьогодні? Які потенційні можливості я маю завтра? Як допоможе мені набутий досвід загалом у житті?

Безперечно, цей захід допоміг побачити світ очима студентів.

          

Обмін культур 2012

Основною метою навчання іноземній мові у ПУЕТ є забезпечення високого рівня знань й навичок володіння іншомовною компетенцією у відповідності з професійним профілем майбутніх фахівців. Оволодіння іншомовною компетенцією здійснюється через комунікативно-орієнтований підхід. Він є пріоритетною формою навчальної іншомовної діяльності, оскільки сприяє підвищенню рівня активності студентів та значною мірою відповідає практичній потребі особистості у спілкуванні з закордонними колегами. Кафедра ділової іноземної мови послідовно працює над втіленням міжкультурного аспекту комунікації.

З  26  по 30 березня 2012 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі за підтримки кафедри ділової іноземної мови проводилися зустрічі студентів спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» зі студентами Auburn University (штат Алабама, США) та Aurora University (штат Іллінойс, США).

Зустрічі проводилися у рамках програми «Обмін культур», яка передбачає практику спілкування англійською мовою та обмін думками щодо культурних особливостей Америки та України. Під час зустрічей відбувалося інтерактивне спілкування українських та американських студентів з елементами тематичних ігор, дискусій, вистав.

          

НАУКОВА ДІЯЛЬНОСТЬ КАФЕДРИ ДІЛОВОЇ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ У 2011-2012 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Останні тенденції у світовій економічній діяльності показують підвищення вимог до рівня фахових, енциклопедичних та фонових знань майбутніх фахівців, що працюють у складних умовах конкуренції на ринку праці. Одним із шляхів підвищення рівня компетенції студентів у галузі міжнародної економіки та міжнародного менеджменту здійснюється шляхом досліджень окремих аспектів економічної діяльності.

Результати таких досліджень висвітлюються студентами як на регіональних, так і міжнародних науково-практичних конференціях. Так, студенти спеціальності «Міжнародна економіка» Кохреїдзе Антон (МЕ-32) та Ободо Самуел (МЕ-11р) взяли участь у роботі секції «Участь України в процесі економічної глобалізації» на Четвертій Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Економіка і управління: погляд молоді» Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Метою доповіді Ободо Самуеля було висвітлення важливості опанування іноземних мов для успішного здійснення фахової комунікації, що зумовлено підвищенням вимог працедавців до знань кількох іноземних мов працівників. Виявлення специфіки обраної тематики дозволило студенту описати як окремі фактори біологічного, соціокультурного, так і власне вербального характеру фахової комунікації.

Результати дослідження та доповідь студента викликали жваву зацікавленість аудиторії та стали результатом нагородження грамотою за перемогу у номінації «Оригінальність дослідження»

Кохреїдзе Антон, захопившись дослідженням проблем маркетингу, зробив цікаву доповідь  за темою «Позиціонування товару», яка торкалася питань ефективного  просування товару на сучасному ринку.

Доповідь вразила учасників та організаторів конференції. Студента нагородили грамотою за активну участь у роботі конференції та перемогу у номінації «Презентація результатів дослідження».

Студенти виявили відповідний рівень знань обраної тематики.  Мультимедійні презентації доповідей наочно доповнили обґрунтування висвітлених питань. Студенти продемонстрували свою здатність вести науковий діалог та висловлювати як загально прийняті підходи до вирішення науково-практичних питань, так і своє власне бачення ймовірного вирішення фахових завдань.

          

10 листопада 2011 р. в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася регіональна наукова студентська конференція іноземними мовами „ Комунікативні та культурологічні аспекти міжнародного бізнесу ”. Робочими мовами конференції були англійська та німецька.

Мета конференції – обговорити мовні та культурологічні аспекти ведення бізнесу, важливі економічні та політичні проблеми сьогодення, основні стратегії і напрямки розвитку економіки; продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

Конференція надала максимальні можливості студентам представити результати своїх наукових пошуків шляхом збору, систематизації, аналізу, порівняння та співставлення інформації за вибраною темою; закріпити комунікативні уміння та навички з іноземних мов, переконливо презентуючи свої доповіді з використанням сучасних інформаційних технологій; використати іноземну мову як інструмент для професійного спілкування, обміну знаннями та досвідом; обговорити актуальні питання щодо посилення вивчення іноземних мов як умови підвищення конкурентоспроможності випускників у сучасному жорсткому глобальному середовищі.

Проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, к.е.н, проф. Карпенко О.В. відкрила пленарне засідання та привітала учасників конференції. На пленарному засіданні виступили:

  1. Іржко Вікторія, студентка групи МЕ-41 з доповіддю „Вплив корпоративної соціальної відповідальності на міжнародний бізнес”.
  2. Обіджама Девід , студент групи МЕ-21 з доповіддю „Значення кольорів у бізнесі”.
  3. Чуприна Аліна, студентка групи ГРС-22 з доповіддю „Потреби людини”
  4. Батій Анна, студентка групи МЗД- 51 „Кароші – смерть від надмірної роботи”
  5. Воскобойник Марія, студентка групи МЕ-31 з доповіддю „Роль засобів масової інформації у суспільстві”
  6. Івахова Юлія студентка групи І-41 з доповіддю „Демографічні зміни в Німеччині: вимоги до підприємств і працюючих”

На конференції працювали такі секції:

  1. Лінгвокраїнознавство і міжкультурна комунікація.
  2. Роль менеджменту в умовах глобалізації.
  3. Теоретичні та практичні проблеми маркетингу у діяльності компанії.
  4. Сучасні напрямки міжнародної економічної діяльності підприємства.

З доповідями виступили 145 учасників, серед яких студенти ПУЕТ, Полтавського національного педагогічного університету, Полтавського національного технічного університету та представники ВНЗ міст Київ, Харків. В обговоренні доповідей взяли участь 244 студента.

Учасники конференції у своїх доповідях розглядали актуальні проблеми сучасності, а саме: перспективи вступу України до ЄС, шляхи до успіху в багатонаціональному середовищі, переваги та недоліки глобальної економіки, проблеми безробіття в Україні, особливості бізнес-етики, розвиток Євросистеми в умовах глобалізації, модель сучасного керівника, ефективне використання інформаційних технологій у бізнесі та менеджменті, глобальні проблеми сучасності, вплив програм Світового банку на економічний стан країни, питання політичної реформи в Україні та ін.

Журі конференції відзначило кращих доповідачів кожної секції. На заключному пленарному засіданні члени журі та учасники поділилися своїми враженнями про конференцію, відзначили кращих доповідачів та дали свої рекомендації.

На думку учасників, наукова студентська конференція була проведена на високому організаційному рівні, тому більшість студентів виявила бажання взяти участь у майбутніх конференціях ПУЕТ, всеукраїнських наукових конференціях та олімпіадах з іноземних мов. Ця конференція сприяла розширенню інформаційного поля студентів з обраного фаху, обміну інформацією та досвідом вирішення професійних проблем, і питань викладання іноземних мов у вищій школі, практичному застосуванню іноземних мов як умови для досягнення успіху в сфері майбутньої діяльності. Конструктивна атмосфера конференції давала можливість кожному учаснику конференції продемонструвати свою мовленнєву та фахову компетенції, спонукаючи їх до активного обговорення актуальних питань сучасності.

За результатами роботи конференції видано університетський збірник тез доповідей студентських робіт, у який увійшло 125 робіт студентів.

          

SUMMER EXPERIENCE: TRAVEL, WORK AND STUDY
ЛІТНІЙ ДОСВІД: ПОДОРОЖІ, РОБОТА ТА НАВЧАННЯ

Сучасне життя студентства неможливе без розширення горизонтів. Зазначене  актуалізується у щорічному досвіді студентів ПУЕТ як на терені навчання, так і роботи або просто подорожування.

Метою мовного заходу "Summer experience: travel, work and study" є обмін досвідом, що допомагає розкрити специфіку міжкультурної комунікації, подолати бар’єри у спільній праці, адаптуватись до умов життєвого простору.


Духовська Олена яскраво описала роботу у Шанхаї.


Устименко Павло висвітлив особливості роботи в Америці.


Всебічний опис подорожування по Америці зробив Романенко Артем.


Студенти Слута Наталія, Іршко Вікторія та Гладка Вікторія представили досвід, набутий у літньому мовному таборі у місті Кривий Ріг.

Презентації студентів викликали жвавий інтерес студентів. Окрім того, студенти, що зважилися на такий досвід, набули дуже цінних особистісних рис, таких як цілеспрямованість, наполегливість, уміння моделювати ситуацію, долати труднощі. Студенти отримали ґрунтовні відповіді на запитання: Які навички та знання я маю на сьогодні? Які потенційні можливості я маю завтра? Як допоможе мені набутий досвід загалом у житті?

Безперечно, цей захід допомагає побачити світ очима студентів.

Захід пройшов успішно. Роботу заходу вела канд.філол.н., доц. кафедри ділової іноземної мови Артюх В.М.

          

ЛЕКСИКО-ГРАМАТИЧНИЙ ТЕСТ

Серед заходів ‘LinguaFest’, які кафедра ділової іноземної мови щорічно проводить серед студентів нашого університету, виконання лексико-граматичного тесту завжди викликає підвищений інтерес.  Нинішнього року в цьому конкурсі взяло участь 77 учасників, з них:

Визначено двадцятку кращих робіт і студенти-переможці будуть відзначені сертифікатами. 

За складання тесту та проведення тестування відповідала доцент кафедри ДІМ Авраменко В.І.

          

НА НИХ РІВНЯЄТЬСЯ МОЛОДЬ

07.11 в рамках «Лінгвафесту», який кожного року проводить кафедра ділової іноземної мови, відбувся конкурс презентацій німецькою мовою. Студенти другого курсу спеціальності «Міжнародна економіка» розповідали про видатних людей десятиліття, які, на їхню думку, вплинули на розвиток сучасного життя в Європі. У коло зору студентів потрапили політичні діячі, актори, музиканти, художники, фотомоделі. Мета конкурсу – не лише повідомити про життя, цікаві історії і досягнення відомих людей, а й довести, що саме вони є особливими, впливовими людьми, орієнтирами в досягненні життєвого успіху.

Презентації оцінювалися за такими критеріями: зміст, оформлення, промова, загальне враження. Перше місце посіли презентації студентів Говоркян С. та Марченко Я. (по 19 балів), друге – Тимченко А. та Карпенко Ю.

Вітаємо переможців!

          

Вітаємо учасників та переможців творчого конкурсу з написання есе!     

Написання есе – один  із найскладніших конкурсів “Linguafest”. Він вимагає володіння як лінгвістичними знаннями (лексики, формальної мовної структури, стилістики, тощо), так і паралінгвістичними вміннями та навичками (логічним мисленням, широким світоглядом, персональною життєвою позицією, інформованістю та неординарним інтелектом).

Читати твори наших студентів завжди цікаво і приємно. Демонструючи усі вище перераховані якості, вони майстерно пишуть оригінальні твори, які визначають активне ставлення до життя, зрілу систему цінностей та високій рівень мовної підготовки.

Цього року із чотирьох конкурсних тем  частіше студенти обирали «Де найефективніше вивчати іноземну мову: у своїй країні,  чи у країні, мова якої вивчається» та «Чи заробити велику кількість грошей за життя є найголовнішим завданням людини». У своїх роботах студенти висловлювали  точку зору на одну із проблем і переконливо обґрунтовували обрану позицію. З 30 творів, які вийшли у півфінал конкурсу, найкращими  визнані твори: Ісаян Р.(МЕ – 31), Калинської В. (МЕ – 31), Підченко С. (МЕ – 11), Бичков О.(МЕ – 31), Василенко Ю. (МЕ – 31).

Кафедра ділової мови

          

SUMMER EXPERIENCE: TRAVEL, WORK AND STUDY

За традицією кожного року в рамках мовного заходу “Linguafest” студенти діляться досвідом, набутим влітку. У заході “Summer experience: travel, work and study” цього року будуть висвітлені: робота у Фінляндії, Китаї, Америці, подорож по Америці, навчання у Германії та мовний досвід у “Summer Camp” (м. Кривій Ріг). Захід відбудеться 8 листопада о 14.00 в аудиторії 302.

          

31 жовтня 2011 року кафедра ділової іноземної мови провела День гостинності для випускників Полтавської міської гімназії №17.

Перед учнями та вчителями з вітальним словом виступив ректор університету професор Нестуля О.О. Учням продемонстрували фільм про університет та ознайомили з напрямами його діяльності.

Цього ж дня був підписаний договір про відкриття профільного класу в гімназії №17.

Випускників запросили на екскурсію по університету – до бібліотеки, медіатеки, Ресурсного центру, Центру німецької мови та культури, спорткомплексу, їдальні.

Учні мали нагоду зустрітися з викладачами зі Сполучених Штатів Америки, які працюють у ПУЕТ, а саме професором Кандідою Джонсон та волонтером Корпусу Миру Крістофером Лоу.

Свято закінчилося музичним конкурсом.

          

Запрошуємо вас до участі у мовному фестивалі “Linguafest 2011”, який відбудеться з 31 жовтня до 10 листопада 2011р.

У програмі фестивалю такі заходи:

31.10

День гостинності

 

 

1.11     

Презентація німецьких компаній

12.40-14.00

ауд. 308

2.11     

Граматичний тест

11.00-12.20
12.40-14.00

електрона зала№1 бібліотеки

3.11    

Конкурс ессе

11.00-12.20
12.40-14.00

ауд. 437

7.11    

Презентація  літнього досвіду (німецька секція)

12.40-14.00

ауд. 131

8.11    

Презентація літнього досвіду (англійська секція)

14.00-17.00

ауд.302

10.11

Студентська наукова конференція

 

 

Кафедра ділової іноземної мови

          

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНА СПІЛКА СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ

Полтавський університет економіки і торгівлі

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Шановні студенти!

Запрошуємо Вас узяти участь у регіональній науковій студентській конференції “Комунікативні та культурологічні аспекти міжнародного бізнесу”, яка відбудеться 10 листопада 2011р. на базі кафедри ділової іноземної мови.

Мета конференції:

Обговорити мовні та культурологічні аспекти ведення бізнесу, важливі економічні та політичні проблеми сьогодення, основні стратегії і напрямки розвитку економіки; продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

Тематичні напрями роботи конференції:

  1. Лінгвокраїнознавство і міжкультурна комунікація.
  2. Роль менеджменту в умовах глобалізації.
  3. Теоретичні та практичні проблеми маркетингу у діяльності компанії.
  4. Сучасні напрямки міжнародної економічної діяльності підприємства.

 Робочі мови конференції: англійська, німецька, французька.

Для участі в конференції необхідно до 10 жовтня 2011р. надати на кафедру ділової іноземної мови (ауд. 434):

Вимоги до оформлення матеріалів:

INFORMATION TECHNOLOGIES AND ACCOUNTING
Sydorkina Iryna
Scientific advisor – Associate Professor Kondratyuk I.M.
Poltava University of Economics and Trade, Poltava

Тези повинні відповідати наступним вимогам:

При невиконанні вказаних вимог тези не будуть включені до збірника матеріалів конференції. Доповідь на конференції – 5 – 7 хв.

Заявки на участь у конференції та матеріали надаються на кафедру ділової іноземної мови (ауд. 434) або надсилаються за адресою:

Кафедра ділової іноземної мови
Полтавський університет економіки і торгівлі
вул. Коваля, 3
м. Полтава 36003

Для одержання подальшої інформації звертайтеся:

Іщенко Валентина Леонідівна:

Глоба Олена Василівна:

Анкета

          

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у семінарі «Навчаємо говорінню: як зробити так, щоб учні говорили англійською правильно і швидко?».

Семінар відбудеться 22 вересня 2011 року о 14. 10 в аудиторії 507. Проводитиме семінар представник видавництва Pearson Longman Джуді Копейдж. Презентація відкриє шляхи більш ефективного формування навичок правильного і швидкого говоріння. У якості прикладів будуть використані матеріали нового підручника “Speakоut” видавництва Pearson Longman, що дозволить краще зрозуміти нові підходи у роботі з говорінням і мотивацію, що надають автентичні матеріали.

Кафедра ділової іноземної мови

          

Літні мовні курси в Німеччині

У липні-вересні студенти спеціальностей «Міжнародна економіка», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Управління персоналом» та викладачі кафедри навчалися на літніх мовних курсах з німецької мови в Інституті іноземних мов м. Касселя (Німеччина), що є партнером ПУЕТ. Студенти і викладачі не лише суттєво поглибили знання мови (особливо у комунікативному аспекті), а й отримали цікавий досвід спілкування з представниками 15 країн, зав’язали міжнародні контакти, знайшли нових друзів. Яскравою складовою курсів були екскурсійні поїздки по Європі (Париж, Берлін, Кьольн, Гьоттінген, Дортмунт).

          

Обмін культур 2011

Основною метою навчання іноземній мові у ПУЕТ є забезпечення високого рівня знань й навичок володіння іншомовною компетенцією у відповідності з професійним профілем майбутніх фахівців. Оволодіння іншомовною компетенцією здійснюється через комунікативно-орієнтований підхід. Він є пріоритетною формою навчальної іншомовної діяльності, оскільки сприяє підвищенню рівня активності студентів та значною мірою відповідає практичній потребі особистості у спілкуванні з закордонними колегами. Кафедра ділової іноземної мови послідовно працює над втіленням міжкультурного аспекту комунікації. П’ятий рік поспіль студенти спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» спілкуються зі студентами університету «Union University» (Alabama) та «Aurora University» (Illinois).

Цього року з 21 по 24 березня та з 28 березня по 1 квітня обговорювали такі теми: краєзнавчі та культурологічні аспекти життєвого устрою США, відмінності системи освіти США, особливості ведення бізнесу з американцями, сприяє збагаченню культурного досвіду, мовленнєвої та професійної компетенцій. Обговорення та обмін життєвим та навчальним досвідом між студентами є мотивацією до підкорення Ельбрусу знань іноземної мови.

          

Студенти ПУЕТ відзначенні дипломами за найкращі наукові доповіді на ІІІ Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Економіка і управління: погляд молоді», що відбулася у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського

Соціально-політичні зміни у світовій спільноті викликали гостру необхідність у нашому суспільстві готувати фахівців до міжнародної мовної комунікації. Саме такі завдання вирішує кафедра ділової іноземної мови. Викладачі кафедри готують студентів немовних спеціальностей до професійного спілкування англійської мовою. Результатами цієї роботи є, зокрема, підготовка студентів до науково-практичних конференцій.

Студенти спеціальності групи 31-а «Міжнародна економіка»

Надія Книш
науковий керівник
доц. Чернуха В.І.,

Наталія Слута
науковий керівник
ст. викл. Артюх В.М.,

Євгенія Таранова
науковий керівник
ст. викл. Артюх В.М.

взяли участь у конференції «Економіка і управління: погляд молоді» Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського і отримали дипломи за кращу наукову доповідь.

Відзнака студентів стала можливою завдяки підготовці доповідей на високому теоретичному рівні. Мультимедійні презентації доповідей дали змогу наочно продемонструвати учасникам конференції динаміку висвітлених питань. Студенти виявили себе не тільки активними доповідачами на секційних (Н.Книш, Є.Таранова) та пленарному засіданнях (Н.Слута), а й виявили свою здатність вести науковий діалог в межах економічної тематики конференції.

          

23 листопада 2010 року

Ресурсний Центр ПУЕТ

Кристофер Лоу – волонтер Корпусу Миру – допомагає студентам гр. МЕ-31 зрозуміти поезію англійською мовою, її ритм, звуки та образи як мотив до більш глибокого вивчення англійської мови.

          

Настя Малієнко, студентка групи МЕ-41, член Ради студентів та аспірантів університету, про форум освітніх можливостей «S4E – навчання за кордоном – міф чи реальність» 20 листопада 2010 року м. Київ.

Вона розповідає про можливості використання знань і комунікативних умінь студентів з англійської мови шляхом участі в різних урядових стипендійних програмах та реальні перспективи навчання наших студентів в ВНЗ Євросоюзу.

          

РЕГІОНАЛЬНА НАУКОВА СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ “КОМУНІКАТИВНІ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МІЖНАРОДНОГО БІЗНЕСУ”

16 листопада 2010р. в  ПУЕТ за підтримки кафедри ділової іноземної мови відбулася регіональна наукова студентська конференція “Комунікативні та культурологічні аспекти міжнародного бізнесу”.

Мета конференції:

Обговорити мовні та культурологічні аспекти ведення бізнесу, важливі економічні та політичні проблеми сьогодення, основні стратегії і напрямки розвитку економіки; продемонструвати шляхи використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

На конференції працювали такі секції:

  1. Лінгвокраїнознавство і міжкультурна комунікація.
  2. Роль менеджменту в умовах глобалізації.
  3. Теоретичні та практичні проблеми маркетингу у діяльності компанії.
  4. Сучасні напрямки міжнародної економічної діяльності підприємства.
  5. Особливості економічного розвитку країн

Робочі мови конференції: англійська, німецька, французька.

У конференції взяло участь 119 студентів, серед яких 89 студентів ПУЕТ 1-5 курсів різних спеціальностей (підготовку 86 студентів здійснювали викладачі кафедри ділової іноземної мови та 3 викладачі кафедри іноземних мов). 30 студентів було запрошено з інших ВНЗ (м. Київ, м. Харків, м. Полтава).

На пленарному засіданні високий рівень володіння англійською мовою, вміння опрацьовувати наукову літературу та презентувати результати своїх досліджень виявили : студентка 4 курсу спеціальності «Міжнародна економіка» Рибачок Юлія (науковий керівник доц. Іщенко В.Л.) та студент 2 курсу спеціальності «Міжнародна економіка» Кохреїдзе Антон (науковий керівник доц. Глоба О.В.)

Кращими доповідями визнано:

1 секція «Лінгвокраїнознавство і міжкультурна комунікація»:

2 секція «Роль менеджменту в умовах глобалізації»:

3 секція «Теоретичні та практичні проблеми маркетингу у діяльності компанії»:

4 секція «Сучасні напрямки міжнародної економічної діяльності підприємства»:

5 секція «Особливості економічного розвитку країн»:

За результатами роботи конференції видано університетський збірник тез доповідей, у який увійшло 102 роботи студентів.

          

КОНКУРС НА КРАЩЕ ЕСЕ

Розвиток мовної особистості, як відомо, здійснюється завдяки різновидам мовної та мовленнєвої діяльності. Одним із різновидів мовленнєвої діяльності є написання есе, що допомагає нашим студентам творчо використовувати набуті теоретичні знання та практичне володіння іноземною мовою. Такий різновид  мовленнєвої діяльності уможливлює виявлення авторського «Я» через лінгвістичне спостереження й критичне осмислення запропонованої теми. Опис свого ставлення до запропонованої теми та засоби вираження – загальномовні та індивідуальні, сприяють розкриттю мовної особистості та відкривають нові горизонти самовдосконалення.

11 жовтня 2010 року кафедра ділової іноземної мови провела конкурс на краще есе англійською мовою. Студенти 1 – 5 курсів ПУЕТ підійшли творчо до поставленої задачі та висловили дуже цікаві ідеї.

Наводимо уривки з есе студентів спеціальності «Міжнародна економіка» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»:

          

КРУГЛИЙ СТІЛ «ЛІТНІЙ ДОСВІД РОБОТИ І НАВЧАННЯ»

10 листопада 2010 року в рамках заходів «LinguaFest – 2010» , що проводить кафедра ділової іноземної мови, відбувся «Круглий стіл», за яким зібралися студенти спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» для того щоб поділитися набутим досвідом і обговорити результати участі у різних проектах: як суто мовних так і загально-професійних. Своїми враженнями від роботи у Сполучених Штатах поділилися Ольга Залужна – МЕ-32, Дар’я Хіхля – МЗД-31, Аня Баканова – МЗД-42 та Юлія Каліш – МЕ-41.

Особливо заслуговує на увагу їх рішучість і уміння використовувати свої мовні, культурологічні та професійні знання для долання будь-яких перешкод, перебуваючи на далекій відстані від своєї країни. Можливістю спілкування з носіями мови скористалися  12 наших студентів, що взяли участь у роботі англомовного табору «Camp Lead» у Кривому Розі, який організували представники Корпусу Миру США. Презентацію представили Ірина Клименко та Владислав Дідик. Ми пишаємося нашими студентами, що ставлять амбітні цілі і успішно їх досягають.

          

КОНКУРС НА КРАЩОГО ЗНАВЦЯ ГРАМАТИКИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

9 листопада 2010 року в рамках щорічних заходів кафедри ділової іноземної мови «LinguaFest» проводилось лексико-граматичне тестування з англійської мови, в якому брали участь 72 студента 1-5 курсів спеціальностей «Міжнародна економіка», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Інформатика» і «Товарознавство та комерційна діяльність». Найкращі результати показали студенти:

Бажаємо всім студентам успіхів у подальшому вдосконаленні знань англійської мови!

          

6 та 7 листопада кафедра ділової іноземної мови за підтримки Корпусу Миру в Україні провела дводенний тренінг з англійської мови «Excite».

Учасниками тренінгу стали 50 студентів 1-4 курсів спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». Програма тренінгу включала семінари та практикуми з правил ведення дебатів та розвитку лідерських якостей. Заняття проводилися 18 волонтерами Корпусу Миру з допомогою студентів старших курсів, які брали участь у проведенні подібного заходу у м. Кривий Ріг у серпні 2010 року.

Тренінг проходив у невимушеній атмосфері. Традиційні заняття в аудиторії чергувалися з проведенням рольових ігор, дискусій, круглих столів та майстер-класів. Тренінг завершився 7 листопада проведенням конкурсу на кращого оратора.

          

20 жовтня 2010 року в нашому університеті з ініціативи кафедри ділової іноземної мови відбулася зустріч студентів ПУЕТ та лекторів німецької академічної служби обміну ДААД Маріо Радермахером та Мануелем Леппертом щодо можливостей отримання стипендій українськими  студентами для навчання в вузах Німеччини. Лектори ДААД розповіли про структуру, цілі та задачі цієї інституції. Було наголошено, що ДААД – це посередницька організація зовнішньої культурної політики, а також політики в галузі науки і освіти, бюджет якої в 2009 році склав 392 млн. євро.

Лекторами були презентовані наступні програми:

Індивідуальні стипендіальні програми:

Групові стипендіальні програми:

          

Настя Малієнко (студентка групи МЕ-41) – одна з п’ятдесяти студентів України, була запрошена на стажування з питань студентського самоврядування з 10-18 жовтня 2010 року до м. Любліна, Польща.

Саме новими враженнями, ідеями, проектами та баченнями самої суті студентського самоврядування і ділиться Настя зі студентами своєї групи в своїй презентації англійською мовою на занятті з ділової англійської мови.

          

З 27-30 вересня 2010 року у рамках МІПК ПУЕТ кафедра Ділової іноземної мови провела семінар. Викладачі англійської мови  Полтавського комерційного коледжу, Сімферопольського вищого професійного училища, Чигиринського технікуму, Лубенського медучилища та Дніпродзержинського комерційного коледжу брали активну участь у обговоренні наступних питань:

          

Робота з молодим поколінням – це велике, серйозне й відповідальне випробування. Ти – завжди на старті і у бойовій готовності.

Кожне нове покоління студентів привносить у життя нові погляди, звички, традиції та віяння. Вони – мов живе джерело, яке не пересихає, але рухається і тече дуже швидко.

Завдання для групи МЕ-12 було традиційним,  творчим й цікавим, а особливо для першокурсників, які тільки доторкнулися до світу бізнесу. Вони мали розіграти епізод з життя однієї фірми.

Студенти зняли фільм, де відтворили навіть більше ніж було задано. Для першої спроби у них  вийшло чудово.

Хочеться сподіватися, що студенти МЕ-12 відкрили нову епоху в освіті – активне поєднання кіно й освіти. А може це був початок нової кіностудії?...Час покаже…

          

У серпні 2010 студенти Полтавського університету економіки і торгівлі навчалися на літніх мовних курсах в Інституті іноземних мов м. Кассель (Німеччина).

Літній курс включав 100 годин інтенсивного вивчення німецької мови та програму з країнознавства (подорож до Берліну, Франкфурту, Марбуху, відвідання музеїв та виставок).

          

Студенти першого курсу факультету економіки і менеджменту успішно взяли участь у німецькомовному проекті «Двомовність та ідентичність в Україні». Зустріч студентів Східної та Західної України» відбулась у ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» в м.Рівне (Україна).

У рамках проекту вивчалися та застосовувалися на практиці різноманітні техніки ведення інтерв’ю та протоколу, тренувалося усне мовлення, було розширено словниковий запас, а також навички письма шляхом написання журналістської статті та вивчення важливих питань. У ході обговорення актуальної та важливої теми «Ідентичність та двомовність» учасники проекту досить критично підійшли до питання щодо даної проблеми у власній країні та у Німеччині.

          

У рамках програми партнерства з Інститутом іноземних мов м. Кассель (Німеччина) на кафедрі ділової іноземної мови Полтавського університету економіки і торгівлі проходять щорічні курси підвищення кваліфікації викладачів німецької мови. Після закінчення двохмісячного інтенсиву викладачі отримують сертифікат європейського зразка.

          

23-27 серпня 2010 року 11 студентів Полтавського університету економіки і торгівлі, які вивчають міжнародну економіку та менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, брали активну участь у роботі літнього табору, організованого волонтерами Корпусу Миру в м. Кривий Ріг. Наші студенти, разом з 200 студентами інших шкіл і вузів України, працювали над розвитком своїх лідерських здібностей, умінь самостійно приймати рішення та виконувати громадські доручення, що сприяло розвитку їх якостей як майбутніх лідерів України. Учасники відвідували англомовні лекції з питань лідерства, громадської роботи, дискримінації та ролі жінок в ХХІ столітті.

Представники ПУЕТ також брали участь в громадських проектах, дебатах та імпровізували театральні виступи; і в усіх видах діяльності продемонстрували не лише професійне володіння англійською мовою, але й уміння працювати командою.

          

31 березня 2010 року викладачі кафедри ділової іноземної мови провели круглий стіл за участі доктора наук, професора, декана факультету науки і мистецтв Union University Дж. Фанта (США, Тенісі) з питань підвищення мотивації студентів до навчання. Учасниками круглого столу були також обговорені питання про можливості спільної співпраці.

          

З 18 грудня 2009 року на кафедрі ділової іноземної мови працює волонтер Корпусу Миру в Україні Кристофер Лоу. Спільно з викладачами кафедри він веде викладання курсу «Англомовне наукове письмо» для студентів 1-4 курсів спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». Кристофер веде підготовку групи студентів до складання міжнародного тесту TOEFL, а також підготовку групи консультантів для Центру письма, який розпочне роботу з 1 вересня 2010 року.

          

З 15 березня по 16 квітня 2010 року в Полтавському університеті споживчої кооперації України за підтримки кафедри ділової іноземної мови проводяться зустрічі студентів спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» зі студентами Auburn University (штат Алабама, США) та Aurora University (штат Іллінойс, США).

Зустрічі проводяться у рамках програми «Обмін культур», яка передбачає практику спілкування англійською мовою та обмін думками щодо культурних особливостей Америки та України. Під час зустрічей відбувається інтерактивне спілкування українських та американських студентів з елементами тематичних ігор, дискусій, вистав.